نقش تبلیغ در خدمات پوست و زیبایی

تبلیغات 

همانطور که مستحضرید امروزه تبلیغات نقش اساسی در موفقیت انواع مشاغل دارد و نقش آن به قدری حیاتی است که اگر در گذشته بنگاه های تجاری ده درصد سرمایه را به تبلیغ و نود درصد آن را به کالا اختصاص می دادند امروزه تاکید بر این است که ده درصد به خرید کالا و نود درصد به تبلیغات اختصاص یابد.

برای مراکز پوست و زیبایی که مخاطبین آنها، نه صرفا به عنوان بیمار بلکه اغلب بعنوان مشتری خدمات زیبایی، در نظر گرفته می شوند، انجام تبلیغات، به منظور جذب مشتری و رقابت با مراکز مشابه، گریز ناپذیر است.

بدون تردید مطلعید که اگر تبلیغاتی، بر پایه اصول بازاریابی و اطلاعات روز صورت نگیرد، ناموثر بوده و بجز ضرر و خروج از دایره رقابت حاصل دیگری نخواهد داشت. این مطلب اشاره اجمالی به برخی روشهای موثر تبلیغات مراکز زیبایی دارد. امید است در ثمره نیک خدمات ارزشمندتان تاثیری هر چند کوچک داشته باشد و موجبات همکاری دوسویه ای را فراهم سازد و این مایه افتخار ما خواهد بود.

چگونه تبلیغ کنیم؟

ساده ترین روش تبلیغات کاری است که رقبای شما انجام می دهند. نظیر پوستر، بنر، آگهی در مجلات ، بیلبورد و روشهای مرسوم دیگر.

در این روش موفقیت شما بستگی به میزان هزینه دارد، چراکه، برای رقابت با رهبر بازار به اندازه ای بیش از وی، باید هزینه نمود در واقع این روش بدترین روش تبلیغ است چرا که هر روز مراکز دیگر می توانند با افزودن هزینه تبلیغاتی خود، گوی رقابت را از شما بربایند.

با عنایت به مفاد فوق، اولین سوالی که در ذهن شمال متبادر می شود این است که پس کدام تبلیغات بهتر است.

تبلیغاتی موثر است که با شناخت دقیق از مخاطبین و علایق و خواسته های آنها و نیز با شناسایی زندگی روزمره مردم، و در صورت امکان در فضای خلاء بازار فعلی، صورت پذیرد تبلیغاتی که این ویژگی ها را دارد تقریبا بی رقیب است و علیرغم هزینه های جزئی، بازخوردهای بزرگتری را منجر می شود.

روشهای پیشنهادی با توجه به شرایط روز :

منطقه ای

به طور قطع هر کسی دوست دارد نیازمندیهای خود را در کمترین فاصله از محل سکونت خود دریافت کند پس تبلیغات محلی را جدی بگیرید و به روشهای مختلفی ساکنین شعاع چند کیلومتری خود را در فواصل منظم به روشهای مختلف از خدمات خود مطلع نمایید و سعی کنید یک آپشن هم محلی بودن، مثل تخفیف برای آنها، ایجاد کنید این روش از احساس خوبی ،که هر فردی به محله خود دارد، بهره جسته و مشتریان محلی را علاقمند به خدمات شما خواهد کرد. برای این کار می توانید از تراکت های زیبا با متون علمی استفاده کنید و آن را به زبانی عامیانه تدوین و در فواصل منظم در منطقه خود توزیع و در مطالب آن مخاطب را با عنوان صمیمی هم محلی مورد خطاب قرار دهید.

مجازی

امروزه هفتاد درصد از مردم با هر سوالی که مواجه می شوند حتی تعمیر کفش پاره خود،اولین کاری که می کنند به جستجوی اینترنتی در گوشی همراه خود می پردازند و نود درصد آنها معمولا به پاسخ دلخواه خود نایل می شوند بنابراین بدون شک می توان به اطمینان گفت که همین مردم وقتی با سوالی در مورد  جوشهای صورت خود مواجه می شوند نیز دست به جستجوی اینترنتی می زنند و اگر شما در دنیای مجازی حضور فعال ندارید به این معنی است که هفتاد درصد مشتری خود را از دست می دهید.

برای حضور فعال در دنیای مجازی می توانید از راه اندازی سایت، وبلاگ و تبلیغات در سایتهای تبلیغاتی بهره جویید. لیکن باید در نظر داشته باشید که اگر مشغله کارهای تخصصی شما اجازه ادیت و بروز رسانی روزانه سایت را به شما نمی دهد، به تدریج رتبه بندی سایت شما در موتورهای جستجو به صفحاتی منتقل می شود که اغلب کاربران به آن مراجعه نمی کنند.

همچنین اگر در سایتهای تبلیغات عمومی آگهی دهید باید بدانید که برای یک مشتری خدمات زیبایی، که آن را یک کار پزشکی می داند، مطلوب نیست که آگهی شما را در یک سایت تبلیغاتی، در کنار تبلیغات وسایل نقلیه مشاهده نماید به همین دلیل توصیه می شود در صورت راه اندازی سایت اختصاصی برای ادیت و بروز رسانی روزانه محتوی آن نیز پیش بینی لازم را بفرمایید و  تبلیغاتهای دنیای مجازی را به سایتهای علمی این حوزه به همراه ارایه مطالب علمی و عام فهم اختصاص دهید. تا بهترین بازخورد را تجربه نمایید .

البته از پتانسیل شبکه های اجتماعی مانند ساخت گروه و کانال نیز نباید غافل شد لیکن شبکه اجتماعی ثبات کافی نظیر اینترنت را پیدا نکرده اند و مرتبا در حال تغییر و یا بعضا برنامه های فیلترینگ قرار گرفته و زحمات شما در ایجاد گروه و مدیریت آن هدر می دهد لیکن استفاده از اپلیکیشن های تعامل با بیمار می تواند روش موثری محسوب شود . ویکی درم در تلاش است در آینده نزدیک اپلیکیشن ویژه ای طراحی و ارائه نماید که تمام نیازمندی های ارتباط فی ما بین بیمار و پزشک پوشش دهد نظیر یادآوری مراقبت ها، احتیاط ها و نیز داروها سر ساعت مورد نظر شما به بیمار.

داخلی

وقتی که مشتری برای خرید نان به سوپر مارکت مراجعه می کند این لحظه بهترین فرصت برای صاحب سوپر مارکت است که به هر شکلی به مشتری خود نشان دهد که گردو هم دارد.

با نظر به مثال فوق پیشنهاد می شود از تبلیغات درون کلینیکی در ساعات حضور مشتری غافل نشوید زیرا این لحظات بهترین زمان ممکن برای ارایه ناگفته هایی است که همیشه تمایل دارید به مردم و مشتریان خود بگویید ولی اغلب میسر نمی شود.بدین منظور میتوانید با ساخت یک فیلم دو ساعته که مزین به موسیقی مناسب و صفحات زیبای تصویری است به نام کلینیک شما در سربرگ همه

صفحات دیده می شود مطالب و تصاویر مهم خود را آرام و به تدریج در ذهن مشتریان خود بگنجانید و آنها را از انواع خدمات و کارهایی که میتوانید برای آنها انجام دهید مطلع سازید بی شک بسیاری از مشتریان شما، که برای دریافت یک خدمت خاص به مرکز شما مراجعه کرده اند، متمایل به دریافت چند خدمت دیگر نیز خواهند شد.

خلاء بازار چیست؟

در قسمتی از مطالب فوق اشاره ای به تبلیغات در فضای خلاء حوزه داشتیم که توضیح مختصری در مورد آن لازم است.

  به طور مثال شرکتی متوجه می شود دستگاهی که همه شرکت های وارد کننده آن تلاش می کنند آن را به متخصصان ارتوپدی بفروشند مورد نیاز متخصص گوش و حلق و بینی نیز هست در این حالت این شرکت به خلاء بازار دست یافته و تا زمان مطلع شدن شرکت های دیگر بی رقیب در این حوزه خواهد فروخت.خلاء بازار پوست و زیبایی کجاست ؟ ارائه هر خدمتی، که دیگر مراکز از آن مطلع نیستند، ترکیب دو روش درمانی و ساخت یک روش جدید، یافتن منطقه ای در شهر که خدمات شما بسیار کم نسبت به تقاضا ارائه می شود، خریدن دستگاهی متفاوت و ارائه خدمتی با نام آن دستگاه، مواردی از خلاء بازار پوست و زیبایی محسوب می شود پیشنهاد می کنیم برای شناسایی این گونه موارد یعنی خلاء بازار خود تلاش کنید تا در شرایطی بی رقیب بازخوردهای مناسب را تجربه کنید.

شایان ذکر است بحث تبلیغات و روشهای آن بسیار متنوع و طولانی و خارج از  گنجایش این مجموعه است و این مطلب اشاره اجمالی به موارد پر اهمیت تر و تاثیرگذار است که امید است مورد استفاده، عنایت و رضایت شما فرهیخته گرامی باشد.

  گروه ویکی درم همواره آماده است حاصل سالها تجربه علمی و تبلیغاتی خود را بی پیرایه در اختیار مخاطبین خود قرار دهد فقط کافیست شما دستور فرمایید.


ویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درمویکی درم


ویکی تبلیغ

نام و نام خانوادگی به ویکی درم خوش آمدید.