راز طبیعی ضد پیری و مراقبت از پوست

رسول منتظری
1398/01/26 12:48:16

ماچا شکل خاصی از پودر چای سبز است که از لحاظ تاریخی یک نوشیدنی ژاپنی محسوب می­شود. مزایای آنتی­ اکسیدانی این ماده که اخیراً کشف شده است (بیش از خاصیت آنتی­ اکسیدانی چای سبز معمولی و سوپرفودها یا ابرغذاهای دیگر) آن را به ­ماده­ای محبوب برای استفاده در محصولات مراقبت پوست تبدیل نموده است. این ماده مزایای چای سبز را دارا بوده ولی دارای اثربخشی و قدرت بیشتری می­باشد.

عصاره چای سبز معمولی دارای نام‌گذاری "عصاره برگ کاملیا سیننسیس (چای سبز)" بوده در حالی که ماچا دارای نام‌گذاری متفاوتی می­ باشد و با عنوان "پودر برگ کاملیا سیننسیس (چای سبز)" شناخته می­ شود.

در چه نوع محصولاتی به کار می ­رود؟

پودر چای سبز ماچا در محصولات آرایشی با قابلیت آبکشی مانند ماسک­های صورت مورد استفاده قرار می­گیرد. در اینجا نمونه­ای از فرمول ماسک صورت که در آن از ماچا استفاده می­شود ارائه شده است. همچنین ماچا در یک روغن حامل وجود دارد لذا می­توان آن را در دیگر محصولات مراقبت از پوست مانند کرم­های پوستی، لوسیون­ها و سرم­ها به کار برد.

چه کاری انجام می­ دهد؟

ماچا حاوی مقدار فراوانی از ترکیبات پلی­فنولی موسوم به کاتچین ­ها می­ باشد. این ترکیبات ماچا را به یک آنتی­ اکسیدان بسیار قوی تبدیل کرده ­اند. به ویژه آنتی ­اکسیدان ECGC (همچنین موسوم به اپی­گالوکاتچین 3-گالات) موجود در ماچا می‌تواند از زوال سلول­ های پوست جلوگیری نموده و لذا سرعت فرسودگی پوست را کاهش دهد. همانند اکثر آنتی­ اکسیدان­ها، این ویژگی از قابلیت خنثی­ سازی رادیکال­های آزاد در تابش فرابنفش خورشید و دیگر آلاینده ­ها به وجود می ­آید و زنجیره رادیکال آزاد را پیش از آنکه به پوست آسیب برساند قطع می ­کند. به علاوه اثر آنتی ­اکسیدانی این ماده می­ تواند تولید آنزیمی که پروتئین­ های ساختاری در پوست (مانند کلاژن و الاستین) را تخریب می­کند مهار نموده و لذا از تشکیل چین و چروک پوست جلوگیری کرده یا آن­ها را کاهش دهد.

دیگر مقالات از این نویسنده

رسول منتظری
1398/01/26 12:52:52
ماسک های مراقبت از پوست

رسول منتظری
1398/01/26 12:50:17
ژل خیار برای رفع چروک اطراف چشم

  • 1
  • 2
  • ...
  • 5

مقالات مرتبط

معین خیاطی
1398/01/31 11:06:39
رینوپلاستی بدون جراحی (لیفت بینی بدون جراحی) :

معین خیاطی
1398/01/28 14:01:02
کاربرد موم عسل در زیبایی

  • 1
  • 2
  • ...
  • 19

ویکی تبلیغ

نام و نام خانوادگی به ویکی درم خوش آمدید.